Przemieszczeniem na dużą odległość czołgiści 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy rozpoczynają  swój zimowy poligon. Transportem operacyjnym przejadą prawie 800 kilometrów do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
 
Nieodłącznym elementem szkolenia jest transport operacyjny wojska wraz z uzbrojeniem i posiadanym sprzętem. Przemieszczenie na dużą odległość przy wykorzystaniu platform kolejowych jest ważnym elementem sprawdzenia umiejętności żołnierzy między innymi związanych z załadowaniem i rozładowaniem czołgów. Taki właśnie sprawdzian przeszli żołnierze z Żurawicy 12 lutego 2015 roku. Czołgi T-72M1 precyzyjnie, jeden po drugim, wjeżdżały na platformy kolejowe. Cały załadunek 15 czołgów i trzech wozów zabezpieczenia trwał niecałe 20 minut. „Kierowca musi cały czas drągami manewrować w prawo czy w lewo oraz obserwować dowódcę czołgu który wprowadza” mówił st. szer. Piotr Karbowski tuz po wjechaniu na platformę. Łącznie transportem operacyjnym na drawski poligon pojedzie ok. 50 jednostek sprzętu.
 
Dziś sprawdzamy żołnierzy z umiejętności załadowania czołgów na platformy kolejowe, to ważny element szkolenia. Jest to czynność precyzyjna gdyż czołg jest szerszy od platformy.(…) Poligon w Drawsku ze względu na swoja wielkość oraz rzeźbę terenu wymusza całkiem inne działanie i zachowanie niż ten, gdzie szkolimy się najczęściej czyli w Nowej Dębie” dodaje dowódca 1 Batalionu Czołgów ppłk Wiesław Szczepankiewicz.
Czołgiści będą realizować szkolenie poligonowe w warunkach zimowych na największym poligonie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Oprócz wykonywania strzelań amunicją bojową, uczestniczyć będą w ćwiczeniach taktycznych potwierdzając swoje umiejętności. W szkoleniu wezmą także udział żołnierze rezerwy i Narodowych Sił Rezerwowych. Do Żurawicy wrócą w połowie marca br.
 
kpt. Konrad Radzik