Święto Wojska Polskiego w 7.BOW
 
 
15 sierpnia o godzinie 10.00 rozpoczęły się uroczyste  obchody Święta Wojska Polskiego w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku. Uroczystości na placu poprzedziła msza święta w Kościele Garnizonowym odprawiona przez kapelana „Niebieskich Beretów”  ks. ppłk Wiesława Orłowskiego.   W zbiórce na placu apelowym uczestniczyli żołnierze 7BOW, mieszkańcy miasta, przedstawiciele samorządu, kombatanci i reprezentanci służb mundurowych. Za zasługi dla obronności kraju oraz za wzorową służbę poza granicami kraju wielu żołnierzy „Niebieskich Beretów” zostało przy okazji tak ważnego dla każdego żołnierze święta, wyróżnionych medalami. W swoim przemówieniu dowódca 7 BOW płk dypl. Sławomir Kowalski złożył serdeczne podziękowania i życzenia ” Drodzy Żołnierze! Kombatanci! Żołnierze rezerwy! Przyjmijcie proszę wyrazy uznania za służbę. Trud codziennych zmagań i wasze poświęcenie dla wspólnego dobra jest nieoceniony. Życzę Wam i waszym Rodzinom, aby mundur polskiego żołnierza zawsze łączył się z poczuciem dumy i satysfakcji.”
 Kpt. Grzegorz Kruk oficer sekcji wychowawczej odczytał apel poległych, po którym w hołdzie poległym żołnierzom oddano salwę honorową. Uroczysta zbiórka zakończyła się defiladą pododdziałów brygady. W takt marszu wygrywanego przez orkiestrę marszową „ Niebieskie Berety” dowódca uroczystości pełniący obowiązki szefa sztabu 7 BOW mjr Włodzimierz Erdmann poprowadził pododdziały do defilady. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku.
         Dla najmłodszych uczestników  możliwość uczestniczenia w rocznicowych obchodach oraz możliwość obejrzenia sali tradycji 7 BOW były doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.
 
Tekst: kpt. Karolina KRZEWINA-HYC
Zdjęcia : chor. Marcin LASOŃ