Powrót do dawnych przywilejów służb mundurowych.
Ruszyły pierwsze wypłaty świadczeń chorobowych wyrównujących
należne uposażenie do 100%.
 
Zarząd Forum Grup Zawodowych (FGZ), niezależnej organizacji wspierającej grupy zawodowe w Polsce zawiadamia, iż ruszyły pierwsze wypłaty odszkodowań dla funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy przystąpili do Ubezpieczenia L4. Ubezpieczenie L4 zostało wprowadzone na rynek 1 października br. jako pierwsza i jak dotąd jedyna w Polsce polisa gwarantująca 100% płatne zwolnienia lekarskie.
 
”Wciąż wielu klientów jest miło zaskoczonych informacją, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie w uproszczonej procedurze na podstawie przesłanej dokumentacji. Dlatego z satysfakcją przyjmuję raport o pierwszych wypłatach świadczeń na rzecz naszych klientów. – informuje Prezes Zarządu Forum Grup Zawodowych, Piotr Kumięga.
 
Oferta Ubezpieczenie L4 jest odpowiedzią na potrzeby służb mundurowych po nowelizacji ustawy, która weszła w życie dnia 1 czerwca 2014 i dotyczyła obniżenia świadczeń za zwolnienia lekarskie ze 100% do 80%.
 
„Oferta Forum Grup Zawodowych była bardzo wyczekiwana przez funkcjonariuszy. Związek zawodowy od początku pracy nad zmianami szukał właściwych rozwiązań, aby utrzymać zasiłek chorobowy w wysokości 100% wynagrodzenia. Cieszę się, że udało się tego dokonać, bo zainteresowanie przystąpieniem do Ubezpieczenia L4 jest bardzo wysokie.”– komentuje Mariusz Tyl, Przewodniczący Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.
 
Zarząd Forum Grup Zawodowych zawiadomił, iż do Ubezpieczenia L4 przystąpiło już około 10.000  funkcjonariuszy. Ogromne zainteresowanie ofertą potwierdza także fakt, iż stronę internetową www.ubezpieczeniel4.pl odwiedza ponad 5000 tysięcy osób dziennie.
 
Wygoda i bezpieczeństwo danych
 
Jedną z największych zalet oferowanego ubezpieczenia jest łatwość z jaką można do niego przystąpić. Nie wychodząc z domu, bez potrzeby spotkania się z agentem ubezpieczeniowym zainteresowany może ubezpieczyć się na stronie internetowej www.ubezpieczeniel4.pl w trybie on-line, co nie zajmie więcej niż kilka minut.
Każdy ubezpieczony po zalogowaniu się na stronie www.sfgz.pl otrzymuje stały dostęp do swojego konta, gdzie możliwa jest weryfikacja danych ubezpieczonego oraz sprawdzenie opłaconych składek.
Forum Grup Zawodowych dołożyło wszelkich starań, aby proces był nie tylko przyjazny lecz także w pełni bezpieczny dla wszystkich użytkowników. Ochrona danych osobowych to nadrzędny cel systemu zabezpieczeń, na który składa się m.in. uruchomienie formularza przystępowania do ubezpieczenia w pełni bezpiecznym połączeniu szyfrowanym (protokół HTTPS) .
 
Uproszczona procedura wypłaty odszkodowań
 
Specjalnie powołany zespół likwidatorów szkód do Ubezpieczenia L4 w towarzystwie ubezpieczeniowym InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group podejmuje decyzję o wypłacie należnego odszkodowania według uproszczonej procedury. Zgodnie z nią, do druku zgłoszenia roszczenia, który jest do pobrania na stronie www.ubezpieczeniel4.pl w zakładce ‘zgłoś roszczenie’ wystarczy dołączyć kopię zwolnienia lekarskiego potwierdzonego za zgodność z oryginałem przez pracodawcę oraz kopię zaświadczenia o wynagrodzeniu (lub ‘pasek’), na której będzie widniała pomniejszona kwota wynagrodzenia w związku z chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem. Przesłane dokumenty powinny być kompletne i czytelne, co niewątpliwie może przyspieszyć wypłatę świadczenia.
 
Więcej informacji na temat oferty uzyskać można: www.ubezpieczeniel4.pl
Forum Grup Zawodowych
tel. +48 22 696 96 86